Moderator Control Panel ]

Baia de fier 2011

Re: Baia de fier 2011

Postby baciudibaciu » Tue Jun 28, 2011 2:30 pm

SERGHEI wrote:Frumoasa iesirea...Bine ca nu a avut nimeni nevoie de ,,lantul lui Baciudibaciu" ca aveam ,,congelatorul plin"...Cainele ala de la Baia tot ,,tembel "este ?? !! :D

PS-nu va mai bateti capul cu janghina aia din Mioveni ..Tot sharla a ramas..vOI SA O TINETI TOT ASA..TOT RESPECTUL.

Tot TEMBEL BRE ! tot TEMBEL !
data Aviatoare te luam cu noi ,ca vad ca altfel nu vrei sa mai dai lantu" :lol: :lol: :lol:

Septimiu wrote:http://www.aro-mania.ro/download/file.php?id=572&mode=view
M-ati dat gata ! Sa va interesati de Hiperaciditate in varf de munte ...P.S. pentru doritori am endoscoape de "toate dimensiunile" :twisted:

De asta suntem convinsi ,dar ce sa facem pana ajungem la ele,adica la ENDOOIISCOAPE ? :roll:
cu omul nescolarizat te certi putin si ai scapat ,dar duci o lupta infernala cu prostul care are scoala
baciudibaciu
Site Admin

Postby teo » Tue Jun 28, 2011 8:48 pm

A venit vremea sa scriu si eu...dupa o perioada lunga de asteptare si de dezbateri impreuna cu cei 2 membrii ai familiei "Balanel"(numele vine de la porecla pe care a primit-o masina ARO de la Baciu).
Una peste alta Balanel a fost in frunte, mult peste asteptarile mele, cauciucurile meritand fiecare banut investit in ele.
Asa cum va spuneam am asteptat cu multa nerabdare aceasta iesire, defapt aceasta prima iesire, unde ne-am simtit foarte bine si deabia asteptam urmatoarea aventura a AROMANIACILOR.
Probabil cu avantul incepatorului, traseul nu mi s-a parut deosebit de greu, nici faptul ca puteam sa ne pierdem in ceata nu a contat prea mult ;) . Intradevar vremea a fost superba si ne-a ridicat adrenalina la maxim pentru niste incepatori in ale off-road-ului.

https://picasaweb.google.com/1024721843 ... 8Wgs5DGVg#

PS: filmuletele vin saptamana viitoare cand ajung la servici.
teo

Postby nicusor84 » Tue Jun 28, 2011 9:41 pm

buna seara acum voi posta un comentariu al tatalui meu Gica Gavrila : multumim echipajului din brasov , care ne-a purtat pe tot traseul ca un balast care poate a influentat aderenta la traseul greu. Cat priveste pe cei care i-au repartizat lu baciu "carne pentru congelator" trebuie sa inteleaga ca este prea putina pentru a acoperi "osu baciului". baciu s`a comportat ca un sef de haita ( nu zicem haiduci desi ne-ar placea termenul) si ca prin tot ce a facut nu poate multumi pe toata lumea. nimeni in locul lui n-ar fi putut face mai mult. m-a pacalit pe mine prin faptul ca nu a avut timp sa imi prezinte desfasurarea actiunii-traseului, asa ca am inghetat pe varful muntelui si echipamentul meu specific era la pensiune. bine asta si pentru faptul ca nu am mers cu raia noastra . lasand la o parte ca am venit cu masina total nepregatita (nerodata unde ar fi putut iesi la iveala defectele ). organizarea a fost excelenta , am simtit ajutorul si compasiunea celorlalti, speram ca la urmatoarea iesire sa fim in forma. nu-l blamati pe baciu , ca e tare in "icre". apropo multumim sotiei lu domnu baciu , pentru efortu si cheltuiala cu dulciuri si tot ce a pus pe masa
Last edited by nicusor84 on Tue Jun 28, 2011 9:42 pm, edited 1 time in total.
nicusor84

Postby Mircea Ardelean » Tue Jun 28, 2011 9:41 pm

Tarziu, dupa 48 de ore de munca , a venit si randul meu................
Am ajuns cu bine acasa, dupa ce l-am debarcat pe Gabi+nevasta acasa si pe a mea consoarta la aeroport, nu neaparat in aceasta ordine.
De departe CEA MAI FRUMOASA iesire in gasca de pana acum! nea Baciule, MULTUMESC! in numele meu, a lui Gabi si chiar al nevestelor noastre care ti-au umplut frigiderul cu varf si indesat, dar care au acum ce povesti nepotilor...
Citat sotie: "voi nu santeti normali, cum sa mearga masinutele astea pe bolovanii astia???"
Citat sotie Gabi: " a fost aventura vietii mele!"
La un moment dat credeam ca ne-am ratacit...mi-am dat seama ca nu e asa dupa ce am fost informat de surse sigure ca nea Baciu e din zona. Nu stiam acest lucru si de aceea trebuie sa-i cer scuze public, pe acest forum, pt ca i-am reprosat acest lucru: iarta-ma nea Baciule!!!!
Multumesc Don. Plastec pentru masina dotata cu steaguri (unul mic pe antena si unul mare in spate) oferita cu imprumut cu atata generozitate...daca era masina mea nu o dadeam nimanui pe asa un traseu... multumesc PLASTEC! esti un coleg adevarat(cineva pe aici a spus ca a fost cea mai chinuita masina)
....mai trebuie sa mentionez pe cineva care a stat in umbra, dar care a pierdut cateva nopti: doamna Jeni, va multumim! stiti dvs. pentru ce!

Tuturor celor pe care i-am suparat (baietii din Vale, scuze, eram cu nevestele, ne intelegeti si voi, ce naiba :))) )

Nu in ultimul rand multumesc nea' BADELU' , omul care m-a invatat sa conduc off-road si pe care promit sa-l vizitez impreuna cu Gabi cat de curand.

Intr-un cuvat: EXTRAORDINAR!!!!
asteptam urmatoarea provocare(si poate pana atunci avem si utilaj)

cu respect, tuturor participantilor un salut din inima!
Mircea & Gabi
...si daca veniti la mare nu ne ocoliti!

@ SERGHEI - nici nu stii ce ai pierdut! sper ca la urmatoarea sa nu ne ocolesti, mi-ar fi placut sa fii cu noi. Respect!
Mircea Ardelean

Postby baciudibaciu » Tue Jun 28, 2011 9:57 pm

Acum A venit timpul sa mai zic si eu cate ceva :
nu ma mai luati cu DOMNU' ca nu imi place .ma simt excelent daca imi spuneti sau ma strigati direct baciu/le , chiar daca asa cum multi dintr-e voi stiti ,altfel ma numesc .
a fost bine ,ne-am simtit extraordinar si asta ma face sa incep pregatirile pentru o alta YESHALA -a se citi iesire .
la inceput de septembrie 2/3/4 -asta este cert , voi aduna cateva echipaje pentru a face inca o iesire , la fel de frumoasa si palpitanta .
Zona in care voi organiza acest eveniment nu este inca stabilita dar de asta ma voi ocupa de acum inainte .
doritorii se pot anunta de pe acum ,sa vad cam ce si cum trebuie sa caut
multam fain

ps. am uitat ceva !

Multumesc lui TARZY care a fost cu mine in recunoastere ,cu Scufita Rosie !
cu omul nescolarizat te certi putin si ai scapat ,dar duci o lupta infernala cu prostul care are scoala
baciudibaciu
Site Admin

Postby amb13 » Tue Jun 28, 2011 10:13 pm

Este bine in septembrie ca sint din nou in concediu, iar pe data de 4 este si ziua mea de nastere. Mi-ar face o placere deosebita sa o petrec alaturi de voi. Sper ca atuinci Mircea si Gabi isi lasa nevestele acasa, si nu mai beau singuri In camera. :lol:
Ba, eu va iert de data asta, dar data viitoare...... sa crede-ti voi ca mai scapati asa usor. Sa ma intorc eu acasa cu atita bautura....
amb13

Postby bujy13 » Wed Jun 29, 2011 2:42 pm

cateva poze
Attachments
3.jpg
2.jpg
1.jpg
bujy13

Postby bujy13 » Wed Jun 29, 2011 2:43 pm

si inca
Attachments
6.jpg
5.jpg
4.jpg
bujy13

Postby baciudibaciu » Wed Jun 29, 2011 2:53 pm

SERGHEI wrote:Frumoasa iesirea...Bine ca nu a avut nimeni nevoie de ,,lantul lui Baciudibaciu" ca aveam ,,congelatorul plin"...Cainele ala de la Baia tot ,,tembel "este ?? !! :D

PS-nu va mai bateti capul cu janghina aia din Mioveni ..Tot sharla a ramas..vOI SA O TINETI TOT ASA..TOT RESPECTUL.

Daca ai un iubit, o iubita sau un prieten special, gandeste-te cu recunostinta la bucuria pe care ti-o aduce in viata - fara sa te gandesti la ceea ce ai fi vrut sa-ti ofere, dar nu a facut-o. Recunostinta pentru amintirile placute. Nu te stradui sa indepartezi amintirile neplacute, ocupa-te pur si simplu de cele incantatoare.
baciudibaciu
Site Admin

Postby Septimiu » Wed Jun 29, 2011 3:27 pm

In sfarsit poze in miscare ( adevarata), credeam ca ati stat tot timpul numai in parcare ... :lol: , pacat ca nu au si sunet :(
Last edited by Septimiu on Thu Jun 30, 2011 6:20 am, edited 1 time in total.
A fost odata un Aro...
Septimiu

PreviousNext

Return to Actiuni si Intalniri