Moderator Control Panel ]

Baia de fier 2011

Baia de Fier

Postby baciudibaciu » Mon Apr 11, 2011 5:28 pm

Asa cum am scris undeva pe aici pe forum ,la cererea si dorinta prietenilor nostrii vom organiza in luna IUNIE o iesire similara celei de anul trecut .
In linii mari vom avea acelasi program,dar nu si acelasi traseu ,decat daca doriti reeditarea lui .
Musai vreau sa vizitam Pestera Muierilor -nu va ganditi la ce ne dorim cu toti din abundenta ca aia se numeste altfel.
Am prins dorinta lui Serghei de a dormi in cort si am sa caut sa o induplec pe madam apropitareasa ,sa ne lase sa punem si unul sau doua corturi .
Avem timp berechet sa stabilim data,eu sa fac traseul si poate chiar o recunoastere .
Mai avem de stabilit daca procedam la fel cu mancarea,adica fac aprovizionarea pentru toti la gramada sau se vrea ca fiecare sa vina cu cate o sacosa .
Bauturile ca si pana acum : ne aducem ce si mai ales cat vrem sau ne trebuie ,sau apelam la magazinele din zona .
Aici astept de acum inainte sugestiile voastre si mai ales inscrierile !
cu omul nescolarizat te certi putin si ai scapat ,dar duci o lupta infernala cu prostul care are scoala
baciudibaciu
Site Admin

Re: Baia de Fier

Postby SERGHEI » Mon Apr 11, 2011 5:56 pm

baciudibaciu wrote:Asa cum am scris undeva pe aici pe forum ,la cererea si dorinta prietenilor nostrii vom organiza in luna IUNIE o iesire similara celei de anul trecut .
In linii mari vom avea acelasi program,dar nu si acelasi traseu ,decat daca doriti reeditarea lui .
Musai vreau sa vizitam Pestera Muierilor -nu va ganditi la ce ne dorim cu toti din abundenta ca aia se numeste altfel.
Am prins dorinta lui Serghei de a dormi in cort si am sa caut sa o induplec pe madam apropitareasa ,sa ne lase sa punem si unul sau doua corturi .
Avem timp berechet sa stabilim data,eu sa fac traseul si poate chiar o recunoastere .
Mai avem de stabilit daca procedam la fel cu mancarea,adica fac aprovizionarea pentru toti la gramada sau se vrea ca fiecare sa vina cu cate o sacosa .
Bauturile ca si pana acum : ne aducem ce si mai ales cat vrem sau ne trebuie ,sau apelam la magazinele din zona .
Aici astept de acum inainte sugestiile voastre si mai ales inscrierile !

Bre ..hai ca nu ne-am inteles..Era vorba de cort daca si numai daca, o puneam de o salbaticie.Asa cortul il pot pune si la mine in curte ca am loc daca este sa imi faca boala dar nu asta era ideea.Cine dracu este nebun sa puna cortul in curtea pensiunii..?? Cum o fi..daca este la pensiune la pensiune sa fie..daca este la cort ..la cort.
SERGHEI

Postby Zmeu » Tue Apr 12, 2011 10:41 am

Nu vreau sa fiu spargator de planuri, dar ma repet..din cauza problemelor medicale nu pot sa dorm la cort. Imi place enorm natura si pana acum 7 ani fiecare Paste il petreceam cu cortul in padurea Magura(la BZ)
Am ARO...am cu ce
http://aroclubromania.ro
_______
[__]|[__]\__
[__|"___l___|
(O)--------(O)
Zmeu

Postby cristian irimescu » Tue Apr 12, 2011 2:07 pm

Sper sa pot participa.... in ambele zile..
N-am semnatura.. inca!!!
cristian irimescu

Postby Mircea Ardelean » Tue Apr 12, 2011 2:51 pm

cristian irimescu wrote:Sper sa pot participa.... in ambele zile..

nea Iri, nu spera...E MUSAI!, altfel se pierde din farmec. O iesire de-asta e nimic fara un ghid perfect, cum ai fost la anterioara! Succes!
Mircea Ardelean

Postby gabi » Tue Apr 12, 2011 11:25 pm

Sunt interesat si eu dar as vrea mai multe detali; zona ; nr.de zile ; etc... , pentru a-mi face un program de antrenament :mrgreen: si de pregatire a masini de noroaie in cazul in care va fi noroi , eu votez pentru ; cort +foc +aer curat :!:
Autoutilitara 244 ; BRASOV(102); ARO 244; Andoiria.
gabi

Postby subARO » Wed Apr 13, 2011 7:54 am

gabi wrote:Sunt interesat si eu dar as vrea mai multe detali; zona ; nr.de zile ; etc... , pentru a-mi face un program de antrenament :mrgreen: si de pregatire a masini de noroaie in cazul in care va fi noroi , eu votez pentru ; cort +foc +aer curat :!:

nea gabi, ai uitat + PALINCA + GRATAR, pai se poate... :lol:
prietene, noi nu furam; cand e greu, ne adaptam!
subARO

Postby axxel4you » Wed Apr 13, 2011 4:10 pm

Zmeu wrote:Nu vreau sa fiu spargator de planuri, dar ma repet..din cauza problemelor medicale nu pot sa dorm la cort. Imi place enorm natura si pana acum 7 ani fiecare Paste il petreceam cu cortul in padurea Magura(la BZ)

Daca ti s-ar amenaja sa dormi pe bancheta spate la un 244 ai mai avea probleme ,
Ai incercat sa dormi in cort dupa ce ai consumat bauturi anestezice sau problemele nasoale apar dimineata , mai sunt si saltele gonflabile care sunt destul de comode . Treaba cu cortul si focul de tabara suna foarte bine mai ales ca o sa fie cald si placut afara , am avea posibilitatea sa vedem mai mult fara sa ne intoarcem in aceleasi locuri doar pentru a dormi cateva ore .
axxel4you

Postby amb13 » Wed Apr 13, 2011 4:27 pm

Si eu sint pentru dormit la cort sau in masina,si asa nu prea cred ca o sa dormim prea mult :lol: Un gratar,un mic, o bere, o poveste si se face dimineata, va spun din experienta.
amb13

Postby gabi » Thu Apr 14, 2011 12:35 am

:lol: @subARO :D da uitasem de tambal mai ales ca acum l-am pus si pe tester , este reglata arderea si asteapta cuminte momentul in care cefele si ciupercile cu mirodeni se vor parpali pe el in timp ce noi ne vom face pofa de mincare cu apa sfintita :mrgreen: si apoi catari la chitara pana cade ultimul ostean la datorie :twisted: :!:
Autoutilitara 244 ; BRASOV(102); ARO 244; Andoiria.
gabi

Next

Return to Actiuni si Intalniri